Jak co roku na początku września Polonia świętuje tradycyjne dożynki na Kahlenbergu. Standardowo już pod tę imprezę podszywa się parasolowa organizacja Forum Polonii. 

Poniżej aktualny plakat rzeczywistego organizatora imprezy, czyli Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu. 

Dla porównania wprowadzający w błąd, spreparowany plakacik prezeski Forum Polonii Teresy Kopeć (od niedawna Teresa Anna Opalińska-Kopeć) z wyeksponowanym logiem "organizatora" Forum Polonii oraz partnerów m. in. Ambasada RP i Muzeum Wojska w Wiedniu. 

Swoim plakatem reklamującym dwa wydarzenia; sobotnią (9.09.2017) paradę wojsk oraz niedzielne (10.09.2017) dożynki, p. Kopeć podszywa się pod cudze zasługi, wprowadza w błąd zainteresowanych imprezą, pomija Sanktuarium Narodowe na Kahlenbergu oraz od 20 lat zaangażowanego współorganizatora, Wiener-Krakuer Kulturgesellschaft. A żeby było śmieszniej, według informacji biura Muzeum Wojska, tzw. festyn historyczny stoi pod znakiem zapytania, gdyż do tej pory nie zostały uregulowane formalności finansowe. Ale p. Kopeć już reklamuje.

Podobnie było w zeszłym roku, zresztą też o tym pisałam.

W 2016 roku, w wiedeńskim Muzeum Wojska odbyła się parada polskich wojsk husarskich zorganizowana przez muzeum HGM w kooperacji z ambasadę RP w Wiedniu. Plakaty wyprodukowane przez muzeum nie wspominały o rzekomym "organizatorze", czy chociażby "współorganizatorze" Forum Polonii (plakat poniżej). Fakt, że p. Kopeć wykorzystała obecność husarów w muzeum i dogadała się z nimi prywatnie aby ci wystąpili podczas inauguracji Dni Polskich, nie oznacza wcale, że jest ona organizatorem pozostałych imprez.

Ciekawe czy prezeska finansuje te blagierskie plakaty ze swoich prywatnych funduszy, czy posługuje się pieniędzmi z budżetu organizacji i oczywiście czy ma na to zgodę zarządu? 

Kiedy w końcu Polonia oraz instytucje powiedzą NIE dla mistyfikarstwa p. Kopeć oraz arogancji, którą od 5 lat stosuje?

RO.

Plakt faktycznego organizatora uroczystości na Kahlenbergu 2017

Spreparowany plakt p. Kopeć 2017

Dla porównania, plakat Muzeum Wojska HGM 2016

  

Spreparowany plakt p. Kopeć 2016

Powakacyjna złota myśl: "Cwaniactwo zastępuje u głupca inteligencję".