W dniu 25 stycznia na zaproszenie Rady Igrzysk Polonijnych w Austrii odbyło się w Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu spotkanie informacyjne poświęcone XIX Swiatowym Letnim Igrzyskom Polonijnym organizowanych od 27 lipca do 4 sierpnia 2019 roku w Gdynii. Po oficjalnym powitaniu gości przez kierownika d/s sportu polonijnego w Austrii Juliana Gaborka zabrał głos Konsul Generalny Ambasady RP w Austrii Bartłomiej Rosik.

W trakcie spotkania zaprezentowano 4 komplety strojów sportowych ekipy austriackiej i koszulkę techniczną dla przyszłych olimpijczyków austriackich oraz określono zasady ich zamawiania. Zebranym gościom przedstawiono również regulamin i dyscypliny sportowe ostatnich Igrzysk Polonijnych, które prawdopodobnie z małymi zmianami pozostaną w programie. Na spotkaniu wypowiadali się członkowie Rady Igrzysk Polonijnych: Jacek Bibro, Andrzej Kempa, Marek Ziółkowski i Andrzej Lech oraz koordynatorzy dyscyplin sportowych:
Piotr Kwaśny i Adam Turczyński.
W dalszym przebiegu spotkania Andrzej Kempa przedstawił prezentacją medialną i historię z poprzednich Igrzysk Polonijnych.
Na zakończenie Julian Gaborek określił plany Rady Igrzysk Polonijnych na ten rok:
- w czerwcu planowane jest ślubowanie uczestników Swiatowych Letnich Igrzysk Polonijnych w ogrodach Ambasady RP w Wiedniu;
- w listopadzie - Gala Sportu Polonijnego w Austrii połączona z wyborem sportowców roku.
Aktualne informacje o tegorocznych Igrzyskach i sporcie polonijnym znajdziecie Państwo na stronie Facebook: Sport Polonijny w Austrii

 

Zapraszymy do galerii zdjęć z tych wydarzeń:

http://www.poloniaoberoesterreich.com/wp/fotogaleria/fotogaleria-2019/?album=14&gallery=485

Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia w Górnej Austrii z tych wydarzeń:

https://cba.fro.at/395092

Julian Gaborek

Kierownik d/s sportu

Polonijnego w Austrii

Hafenstraße 4

A-4020 Linz

Mobil: +43 (0) 650/9045133

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.