W dniu 23 lutego odbyła się ceremonia zakończenia I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych w Krynicy Zdrój, w której wzięło udział około dwustu młodych sportowców z 12 krajów. Rywalizowali w czterech dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym, snowboardzie i short tracku. Ceremonii medalowej dokonali: Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Senator Artur Warzocha i Ambasador PKOL Wiktor Rybczyński.

Nieliczna 4-osobowa ekipa austriackiej Polonii z dorobkiem 7 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe - uplasowała się na wysokim miejscu w punktacji medalowej, gratulujemy!.

Gigant grupa wiekowa 22-28 lat kobiet

1 miejsce Jagosz Magdalena

3 miejsce Dyrcz Judyta

Gigant grupa wiekowa 22-28 lat mężczyzn

1 miejsce Witnik Rafał

Slalom 18-21 lat kobiet

2 miejsce Rusowicz Ada

Slalom grupa wiekowa 22-28 lat kobiet

1 miejsce Jagosz Magdalena

3 miejsce Dyrcz Judyta

Slalom grupa wiekowa 22-28 lat mężczyzn

2 miejsce Witnik Rafał

Rada Igrzysk Polonijnych w Austrii dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostwach Sportów Zimowych i gratuluje medalowych osiągnięć sportowych..

Dziękujemy także głównemu organizatorowi Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" na czele z jej Prezesem Dariuszem Piotrem Bonisławskim a także Agacie Zukowskiej, Kaji Gżyło i Marii Erdman za duży wkład w przygotowaniu tej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia 5 galerii zdjęć z tej imprezy pod poniższym linkiem:

http://www.poloniaoberoesterreich.com/wp/fotogaleria/fotogaleria-2019/

Zdjęcia: Julian Gaborek

Serdecznie pozdrawiam

Julian Gaborek

Kierownik d/s sportu

Polonijnego w Austrii

Mobil: +43 (0) 650/9045133

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">